СКОПЈЕ ДЕНЕС

Избрани најдобрите бармени

Барменот Вања Головски ќе ја претставува земјава на Светското првенство на бармени во Рим.

Вчера во хотелот „Мериот“ се одржа 14. Државно првенство на бармени во организација на Здружението на бармени на Македонија. Во конкуренција од 17 бармени од повеќе градови од земјава, барменот Вања Головски го освои првото место додека, второто и третото место го освоија Никола Анастасијески и Дејвид Кузманов, а наградата за најдобра техника Никола Ефремов.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

СКОПЈЕ ДЕНЕС

ОД ДЕНЕС: Поевтини домати и краставици

По три дена од владината одлука за замрзнување на цените на овошјето...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Ново детско катче во Јурумлери

Денес беше беше пуштено во употреба новото детско катче изградено во рамки...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

МИНИ ДЕПОНИЈА ВО КОЗЛЕ

На улица Козле, во непосредна близина на бензинската пумпа Макпетрол се гради...

СКОПЈЕ ДЕНЕС

Партизанска претворена во паркинг

Третата лента на бул. Партизански одреди секој ден е претворена во паркинг....