ИНФО

ПРИВРЕМЕНО РЕШЕНИЕ:Автобусите денес возат по изменети линии

Промените се однесуваат на автобусите со број 3Б,23,44,9 и 35.

Од ЈСП Скопје известуваат дека поради градежни активности на бул.Киро Глигоров , односно кај Бриколаж, кон Центар, возилата од линија 3Б, 23 , 44 од Маџари продолжуваат кон Агросервис, потоа кон Автокоманда по надвозникот и потоа по своја линија, во обратна насока се сообраќаат по линија, додека автобусите на линиите 9 и 35 имаат скратување на дел од своите постоечки линии.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Денес бесплатно паркирање на паркинзите на ПОЦ и на зонските на ЈП „Градски паркинг“

Паркирањето во зоните А, Б, Ц и Д, со кои стопанисува ЈП...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северен ветер,...

ИНФО

По 55 години, реконструирана улица „20” во Припор

– Пуштена е во употреба новата реконструирана улица „20” во населбата Припор....

ИНФО

Оваа недела искачување на Крстовар на Водно и работилница за млади

Младинската секција на планинарскиот клуб „Убава“ заедно со Младинска комисија при Федерацијата...