ИНФО

Секое новороденче во Гази баба ќе добие по 5000 денари

Минатата година оваа можност ја искористиле 420 семејства.

Како и минатата, и оваа година за секое бебе родено во Општина Гази Баба ќе се доделуваат по 5.000 денари. Сите родители кои живеат на територијата на оваа општина за да ја добијат оваа еднократна парична помош ќе треба да аплицираат во самата општина.

Оваа мерка за доделување по 5.000 денари за секое новороденче, Општина Гази Баба ја почна минатата година, кога ова право го искористиле 420 семејства.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и топло со мала облачност

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност....

ИНФО

Две лица вчера биле каснати од улични кучиња

Во текот на вчерашниот ден до полицијата стигнале две пријави за каснувања...

ИНФО

СКОПСКАТА ПОЛИЦИЈА СО ДНЕВНИ КОНТРОЛИ: Казнети 137 возачи, 43 за возење без возачка дозвола

Сooбраќајната полиција вчера на територија на град Скопје изрече 137 казни за...

ИНФО

Жичницата на Водно денес нема да работи поради технички зафати

Жичницата на Водно денес нема да работи поради предвидени технички зафати, информира...