ИНФО

Без вода дел од Студеничани и населбата 11 Октомври

Поради санирање на дефекти.

Денес од 10 часот, поради уличен дефект, без вода ќе останат жителите на Студеничани од улиците бр. „1“ и „2“. Според ЈП „Водовод и канализација“ прекинот на водоснабдувањето ќе трае до завршување на санација на дефектот. И дел од жителите на населбата 11 Октомври одреден временски период ќе бидат без вода. Времениот прекин според е поради двоење во шахта на „Евтим Спространов“ 5. Прекинот ќе трае до завршување на работните активности.

Leave a comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Related Articles

ИНФО

Поради дефект УКИМ без вода

ЈП “Водовод и канализација“- Скопје известува дека денес поради уличен дефект ф-150...

ИНФО

Партерно се уредува Бутел 2

Започа партерното уредување и засадување на ново зеленило во населеното место Бутел...

ИНФО

ПЛАНИРАНИ АКТИВНОСТИ: Каде денес ќе нема струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека неколку...

ИНФО

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно со температура до 18 степени

Времето денес претпладне ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во јужните...